niedziela, 7 lutego 2016

Poznaliśmy nazwiska najlepszych biegaczy i kijkarzy Trójmiasta!


Przed chwilą dobiegło końca Grand Prix Trójmiasta. Na trzeciej imprezie z cyklu pojawiło się prawie 220 osób! Tym razem marsz stanowił pewne wyzwanie, cała trasa bowiem wyznaczona była po sopockiej plaży. Na szczęście, na przekór złym rokowaniom i ponurej passie poprzednich imprez, świeciło słońce, które dało nam poczuć wiosnę w czasie kalendarzowej zimy.

W Sopocie było wszystko, czego potrzeba do udanej imprezy – duża, zgrana ekipa techniczna, ciekawa trasa, dobra pogoda, posiłek regeneracyjny i oczywiście, co najważniejsze, duża grupa zapalonych miłośników sportów.


W niedzielę na plaży można było podziwiać wyjątkowy Sopot, przypominający ten sprzed wielu lat, kiedy plaże nie były jeszcze skomercjalizowane, a przestrzeni od wody do końca piasku nie wypełniali szczelnie ludzie. Właśnie dlatego organizatorzy zdecydowali się na wybór takiej pory na te zawody. Przewidywano różne scenariusze, mówiono, że będzie bardzo wiało, zakładano deszcz lub mróz, nikt jednak nie spodziewał się temperatury powyżej 10 stopni i pierwszych kąpieli słonecznych w roku 2016.


Biuro zawodów mieściło się w drewnianej Karczmie Koliba, gdzie w ciszy i spokoju można było przygotować się do startu. Po powrocie z plaży przygotowano żurek z białą kiełbasą i herbatę.


Zawodnicy zmagali się tylko po plaży, mieli jednak do dyspozycji dość szeroki ubity fragment twardego piasku przy samym brzegu, który nie tylko pozwalał dość wygodnie przemierzać kolejne kilometry, ale też był na tyle obszerny, że nie było problemu z wyprzedzaniem. Trasa wiodła mniej więcej do granicy z Gdańskiem, po czym następowała nawrotka i ponowny marsz/bieg w stronę bramy start-meta. Przed uczestnikami jechał quad, który pełnił rolę przewodnika i zabezpieczenia medycznego.

Każdy dostał też trzeci medal do kolekcji, a wszyscy, którzy startowali w całym cyklu również specjalnie podstawki. Efekt był bardzo interesujący, takich medali nie spotyka się codziennie!Następnie, około godziny 12:45 nastąpiły dekoracje w kategoriach wiekowych, po czym podsumowano całe Grand Prix Trójmiasta i wyłoniono trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki w biegach i nordicu, według klasyfikacji generalnej. Oto oni:

BIEG kobiety:
 1. Aleksandra Baranowska-Trzasko
 2. Hanna Jarska
 3. Iwona Sikora

BIEG mężczyźni:
 1. Tomasz Bogusz
 2. Łukasz Keslinke
 3. Sebastian SikoraNW kobiety:
 1. Adriana Tofil
 2. Katarzyna Szpilman
 3. Irena Karasiewicz


NW mężczyźni:
 1. Mieczysław Drawc
 2. Adrian Tofil
 3. Michał PiotrowskiSprawdźcie swoje czasy z III etapu:


Dziękujemy, że byliście z nami podczas całego cyklu GP3miasta 2015/2016 !

Jesteście najlepsi !!