poniedziałek, 24 października 2016

Gdynia otworzyła drugi sezon!


Organizowanie zawodów w okresie jesienno-zimowym wiąże się jednak z prawdopodobieństwem natknięcia się na deszcz. Czy to problem? Okazuje się, że kompletnie nie, bo jesień jest atrakcyjna w każdym wydaniu!
W Gdyni na Karwinach wystartowało prawie 350 osób, które wystartowało punktualnie o 13:00. Z zeszłorocznego doświadczenia było wiadomo, że w Gdyni nie ma płaskich ścieżek, a organizatorzy – The North Event – przygotują coś ciekawego. Sporo wzniesień, malownicze widoki i złocące się liście – na to natknął się każdy.


Biegową metę pierwsi przekroczyli: Jakub Ruciński (30:20), Paweł Kwiatkowski (30:57) i Mateusz Moderhak (31:49), wśród Pań najlepsze były: Aleksandra Branowska-Trzasko (33:49). Agnieszka Szymanowska (34:40) i Elżbieta Tuwalska (34:45).

Najlepszymi kijkarzami okazali się zaś: bezkonkurencyjny i z prawie trzyminutową przewagą Olgierd Depka-Prądzyński (49:42), następny wszedł Piotr Brzozowski (52:32) niemal jednocześnie z Leonardem Naczkiem (52:33). Kobiety zdominowała Adrianna Lipko (56:05), po której wpadły na metę Weronika Naczk (57:01) i Hanna Melzer (57:09).


Na mecie czekały medale o kolorowej tasiemce, które w połączeniu z medalami z kolejnych imprez stworzą wyjątkowy zegar Grand Prix Trójmiasta, który będzie gotowy do powieszenia na ścianie :) Ponadto przy depozycie czekały ciepłe napoje. 


Dekoracja odbyła się bezpośrednio po samym marszu i biegu. Osoby, które stanęły na podium oprócz standardowych pucharów otrzymali również specjalne czapki zimowe z napisami GP 3MIASTA dla biegaczy i CHZK ELITE dla kijkarzy.
Organizatorzy też zapewnili, że zawodnicy, którzy zapiszą się i opłacą starty we wszystkich trzech imprezach do końca tego tygodnia, otrzymają specjalny upominek.

Następny etap odbędzie się w Sopocie – do pokonania ponownie będzie leśna trasa! Do zobaczenia!