poniedziałek, 21 listopada 2016

Na drugim etapie wytarowało 383 zawodników !


II etap odbył się w środku lasu w Sopocie, w miejscu położonym nieopodal obwodnicy, ale na tyle odizolowanym, że kompletnie nie czuło się bliskiego towarzystwa trójmiejskiej aglomeracji. Do tego niedzielna pogoda nas rozpieściła. Wiata Borodziej przez moment tętniła życiem :)


W skład naszej imprezy wchodziły również Sopockie Cztery Pory Roku -jesień. Pewnym utrudnieniem był tu dojazd, a w zasadzie odnalezienie miejsca, niemniej jednak uczestnicy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem i z wyprzedzeniem stawili się w biurze zawodów.20 listopada to czas bardzo niepewnej pogody, dlatego też do końca spodziewano się różnych warunków. Ostatecznie było koło 6 stopni na plusie, zza drzew prześwitywało słońce, które odbijało się w rudych liściach, a część zawodników startowała nawet w krótkim rękawku. Centrum zawodów tworzyło połączenie namiotów z przebieralniami, biurem, depozytem i zapleczem wraz z wiatą pod którą przy kominku można było zjeść posiłek regeneracyjny i się zagrzać.Bezpośrednio przed startem trenerka z CityFit przeprowadziła ogólną rozgrzewkę, po czym na lekko wysuniętej w las linii ustawili się najpierw biegacze, potem kijkarze. Trasa mierzyła 8,6 km i miała urozmaicony profil, przy czym pewne wyzwanie stanowiły mokre liście i gdzieniegdzie znajdujące się błoto. Cóż, jesień rządzi się własnymi prawami.

Rywalizacja na tym dystansie była niezwykle zacięta, o czym świadczyć może czas pierwszego zawodnika – Michała Czapińskiego – 30:57.

Co ciekawe, na panie nie trzeba było prawie wcale czekać, pierwsza z nich – Aleksandra Baranowska-Trzasko – osiągnęła czas 36:17.

OPEN BIEG:
Michał Czapiński – 30:57
Damian Wnuk – 32:04
Krzysztof Zygenda – 32:23
Aleksandra Baranowska-Trzasko – 36:17
Magdalena Święcka – 36:32
Agnieszka Szymanowska – 37:06


OPEN NORDIC WALKING:
Olgierd Depka-Prądzyński – 56:36
Piotr Brzozowski – 56:24
Leonard Naczk – 56:26

Małgorzata Kowza-Dzwonkowska – 1:01:36
Adrianna Lipko – 1:02:47
Hanna Melzer – 1:03:58Po powrocie wszystkich zawodników na metę przyszedł czas na dekorację, na której wręczyliśmy nagrody najlepszym zawodnikom w open i kategoriach wiekowych. Uhonorowani biegacze otrzymali również nagrody rzeczowe od firm: Ziaja, Timex, CityFit, Marine Wellness Center i U7.


Medale na tym etapie Grand Prix Trójmiasta były koloru granatowego – to już drugi element zegara! 

Każdy zawodnik, który wystartuje we wszystkich etapach cyklu, otrzyma od nas zestaw wskazówek, aby móc samemu złożyć zegar. Jeżeli któryś z zawodników woli zamiast tego otrzymać kubek z naszym logo musi zgłosić się do nas mailowo, tytułując maila "KUBEK GP3miasta".


JUŻ JUTRO O 12 OTRZYMACIE OD NAS SOLIDNĄ PORCJĘ ZDJĘĆ :)