wtorek, 13 grudnia 2016

II Grand Prix zakończone!


Trzy starty, trzy miasta i trzykrotna rywalizacja na ośmiokilometrowej przełajowej trasie. Na każdej z imprez startowało około 400 osób z delikatną procentową przewagą kobiet. Można powiedzieć, że pierwsza edycja przetarła szlaki, druga natomiast była jeszcze ciekawsza i bardziej atrakcyjna.


W niedzielę 11 grudnia ostatni start odbył się na Wyspie Sobieszewskiej będącej formalnie dzielnicą Gdańska. Bliskość świąt sprawiła, że duża część uczestników pojawiła się biurze zawodów w czapkach mikołajowych, czerwonych płaszczach i przebraniach śnieżynek czy bałwanków. Świąteczny klimat trochę niestety zaburzyła pogoda, gdyż z nieba padał deszcz zamiast śniegu. Nie było jednak źle, temperatura sięgała ośmiu kresek na plusie, a uczestnicy podgrzewali atmosferę. Organizatorzy nauczeni doświadczeniem z zeszłego roku (badało wtedy jeszcze bardziej) zadbali o większą liczbę namiotów, pod którymi można było bezproblemowo się ukryć i później zjeść ciepły posiłek.
Najpierw wystartowali biegacze, bezpośrednio po których ruszyła kategoria nordic walking.


Sam wyznaczony szlak prowadził po przepięknym nadmorskim lesie i po miękkim wydmowym podłożu, które dodatkowo w tej sytuacji doskonale pochłaniało wodę, dzięki czemu po drodze nie powstały błotniste odcinki.

Oprócz nagród w open i w kategoriach wiekowych, gospodarz – Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej – wręczyło również upominki dla najszybszych zawodników i najlepszych osób z Sobieszewa.

Bezpośrednio potem zakończono cykl i rozdano statuetki z bonami za wyniki w klasyfikacji generalnej. 

Najlepsi biegacze w całym Grand Prix Trójmiasta:
1. Aleksandra Baranowska-Trzasko
2. Agnieszka Szymanowska
3. Elżbieta Tuwalska 

1. Paweł Kwiatkowski 
2. Mateusz Moderhak
3. Wojciech Motoczyński

Najlepsi kijkarze w całym Grand Prix Trójmiasta:
1. Adrianna Lipko
2. Hanna Melzer
3. Małgorzata Kowza-Dzwonkowska

1. Olgierd Depka-Prądzyński
2. Piotr Brzozowski
3. Leonard Naczk
 

Osoby, które opłaciły któryś ze startów, ale nie wzięły udziału w imprezie i chcą otrzymać medal, muszą przejść lub przebiec trasę zawodów, podesłać nam ślad gps i wtedy odebrać medal.

Jeśli ktoś nie startował w którejś z imprez i nie dokonywał wcześniej opłaty, będzie mógł dokupić medal w cenie 10 zł (mechanizm zegarowy wraz z ramką to dodatkowy koszt - 10 zł). W tym wypadku też będzie musiał przejść/przebiec trasę i podesłać ślad gps.
Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na biuro@gp3miasta.pl.