sobota, 9 grudnia 2017

Za nami inauguracja Grand Prix!


Imprezy organizowane w jesienno-zimowej porze charakteryzują się niepewną pogodą, która potencjalnie powinna zniechęcać do startu w tym okresie. Nic bardziej mylnego, w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej w Grand Prix Trójmiasta wzięło udział ponad 400 uczestników.

Zawody urządzono w podobnym miejscu, jak w latach ubiegłych. Tym razem jednak przesunięto start o kilkadziesiąt metrów, rezygnując przy okazji z rozpoczynania z niewygodnych i nienajładniejszych płyt jumbo. Uczestnicy zaczęli pojawiać się na miejscu już od wczesnych godzin porannych, zupełnie nie zważając na pojawiający się przymrozek. Temperaturę podnosiła jednak gorąca herbata, rozdawane czapki mikołajów i perspektywa bliskiego startu na trasę 8 km.
W Sobieszewie nie ma wysokich wzniesień, sam wyznaczony szlak obfitował jednak w pagórki, które z pewnością dały się we znaki części zawodników. Nie przeszkodziło to w pobiciu życiówek niektórym biegaczom i kijkarzom, nie ściągnęło też pojawiającego się uśmiechu towarzyszącemu przekroczeniu linii mety.


Po wszystkim Stowarzyszenie Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej serwowało ciepłą zupę, była herbata i potem dekoracja. Najlepsi na podium otrzymali puchary i kalendarze Grand Prix, SPWS ufundowało również nagrody rzeczowe dla najszybszych kijkarzy na trasie.


Na ośmiokilometrowej trasie biegu bezkonkurencyjny był Dawid Garski z Baszty Bytów (27:36), po nim pojawił się Damian Wnuk z Wielkiego Klincza (28:38), a następnie Paweł Pacholec z Endure Team (28:44).
Wśród kobiet nie było zaskoczenia i pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Baranowska-Trzasko z Team Bogusia Trzasko (32:29), druga okazała się Agnieszka Dudek z Gdyni (35:35), a trzecia Katarzyna Kazyaka z Biegamyrazem.pl Gdynia (36:17).
Nordic walking z kolei należał do Dmitriya Yankovskiy’ego z Klubu Sportowego DED (48:45), za nim był Piotr Brzozowski z Aktywni Postomino (49:24), a trzeci finiszował Mariusz Szarszunowicz z Nordic Walking Pasłęk (49:38).
Najlepszą kobietą została Adrianna Lipko z Biegamyrazem.pl (54:13), po niej metę przekroczyła Alicja Bertel z Grupy NW Dobre Miasto (54:38), a za nimi weszła Anna Szarszunowicz z Nordic Walking Pasłęk (54:43).

Czasy mierzone były netto. Pełne wyniki są TUTAJ.


Zawodnicy na mecie otrzymywali medale, które wraz z medalami z kolejnych etapów utworzą wyjątkową latarnię morską.